Nauji leidiniai

2020 metais LMA Vrublevskių biblioteka išleido tęstinio mokslo darbų leidinio „Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka“ devintą tomą.

Nuo 2004 metų išeinantis leidinys šiemet pasirodė jau devintą kartą. Kas jame publikuota šįsyk? Devintame tome išspausdinti aštuoni moksliniai straipsniai, viena Bibliotekos rinkinių apžvalga, 2017–2018 m. veiklos aprašymas, taip pat tų metų kronika, darbuotojų publikacijų sąrašas ir informacija apie Biblioteką žiniasklaidoje.

Ateinančiais metais ketiname parengti ir išleisti dešimtą „Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos“ tomą. Jame norima paskelbti darbų iš Lietuvos mokslo, kultūros ir knygos istorijos, taip pat aptarti Bibliotekos 2019–2020 metų veiklą, pasidalinti Lietuvos knygos muziejaus kūrimo džiaugsmais.

Taip pat praėjusiais metais Biblioteka išleido knygą „Andriaus Sniadeckio portretai“ (sudarė Neringa Markauskaitė ir Birutė Railienė). 

Leidinys buvo sumanytas prieš kelerius metus Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre minint Sniadeckio 250-ąsias gimimo metines. Per Lectiones Andreae Sniadecki (2018 metais) buvo pristatyta Sniadeckio portretų paroda, kurią rengė Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos darbuotoja dr. Neringa Markauskaitė. Neilgai trukus, pradėta puoselėti mintis išleisti mokslininko portretų katalogą, todėl parodą imtasi plėsti.

Kataloge publikuojami 45 tapybos, skulptūros, grafikos kūriniai, fotografijos ir spaudiniai, kurie primena su Sniadeckio veikla ir jo darbais siejamas XIX–XX a. kultūros įstaigas ir draugijas. Į katalogą nesiekta surinkti visų spaudoje skelbtų portretų, bet norėta atspindėti svarbesnius leidinius ir iliustracijas, kurios tarsi šmėkštelėję romantiškojo laiko atšvaitai atskleidžia portretų pirmavaizdžius ir jų improvizacijas.

Leidinyje skelbiami du straipsniai: Birutės Railienės – apie Sniadeckio gyvenimą ir akademinę veiklą ir Neringos Markauskaitės – apie Sniadeckio portretų ikonografiją, kurią ji aptaria kaip tapybos, skulptūros ir grafikos kūrinių, knygų iliustracijų raišką. Leidinį papildo vardų ir kūrinių saugotojų rodyklės. Dėkojame leidinio komandai: redaktoriams dr. Artūrui Judženčiui, dr. Giedrei Miknienei ir Krzysztofui Mazurekui, maketuotojai Audronei Stasiukaitytei, vertėjai Justinai Reštikaitei, dailininkei Miglei Datkūnaitei; recenzentėms akad. dr. (hp) Rūtai Janonienei ir dr. Redai Griškaitei už patarimus ir pastabas.

Norėdami įsigyti leidinius, kreipkitės telefonu: (8 5) 212 3687 arba rašydami elektroninį laišką adresu: abonementas@mab.lt