Biblioteka dalyvauja mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė 2020“

LMA Vrublevskių biblioteka jau trečią kartą dalyvauja mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė 2020“, kuris vyks rugsėjo 11–18 dieną. Bibliotekos erdvėse numatomi net septyni susitikimai, pristatantys informacines technologijas, knygotyros mokslą, teorinę fiziką, cheminius medžiagų tyrimus bei raštijos raidą.

Skaitmeninimo proceso atskleidimas

Rugsėjo 14 ir 15 d. 13 val.

LMA Vrublevskių bibliotekos Skaitmeninimo skyriaus darbuotojai dalinsis profesine patirtimi, supažindins su bibliotekos skaitmeninimo technika, skenerių galimybėmis ir jų programomis.

Aptars kaip ir kokiais kriterijais remiantis dokumentai atrenkami skaitmeninimui, kokius reikalavimus jie turėtų atitikti, kokios rezoliucijos reikia skirtingo formato dokumentams, kaip jie yra šifruojami, apkarpomi ir paruošiami elektroninei erdvei, įvertinant jų peržiūros elektroninėje erdvėje galimybes. Taip pat parodys kaip vyksta darbo procesas bei suteiks galimybę patiems pamėginti skenuoti. Skaitmeninimo procesą lankytojams atskleis skyriaus vedėjas Egidijus Gotalskis ir skaitmenintojas Alfredas Kulingauskas.

Istorinių dokumentų konservavimo ir restauravimo darbai

Rugsėjo 16 ir 17 d. 13 val.

Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriuje Erdvėlaivis Žemė lankytojams bus pristatomos dvi temos. Rugsėjo 16 d. skyriaus vedėja Birutė Giedraitienė papasakos  apie LMA Vrublevskių  bibliotekoje saugomus dokumentus su įvairių tipų antspaudais, supažindins su antspaudo istorija.  Skyriuje atliekamus antspaudų tyrimus pristatys Aušra Čiuladienė. Rugsėjo 17 d. restauratorė Gražina Smaliukienė pristatys  Bibliotekos fonduose sukauptų knygų įrišų paveldo įvairovę: medžiagas, dekorą, stilių. Apie knygų medžiagų tyrimus papasakos  Aušra Čiuladienė.

prof. dr. habil. Egidijaus Norvaišo paskaita „Didysis sprogimas ir CERN didysis hadronų greitintuvas“.

2020 m. Rugsėjo 16 d. 17 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje vyks VU Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyresniojo mokslo darbuotojo prof. dr. habil. Egidijaus Norvaišo paskaita „Didysis sprogimas ir CERN didysis hadronų greitintuvas“. Mokslininkai kosmologai, besidomintys mūsų Visatos atsiradimu ir raida, sutaria: viskas prasidėjo nuo Didžiojo Sprogimo. Fizikai, tyrinėdami elementariąsias daleles, šalia Ženevos esančioje CERN laboratorijoje sukonstravo 27 km didįjį hadronų greitintuvą, kuris atkuria energijos tankį ir aplinkybes, artimas buvusioms pirmosioms Didžiojo Sprogimo sekundėms. 

Ekskursija: Raštijos raida nuo seniausių laikų iki mūsų dienų

Rugsėjo 18 d. 12 ir 17 val.

Lankytojai turės išskirtinę galimybę susipažinti su LMA Vrublevskių biblioteka, jos istorija ir veikla. Taip pat ekskursijos metu bibliotekos gidas Dovilas Petkus pristatys raštijos raidą ir jos technologiją nuo rašto atsiradimo iki mūsų dienų.

Kviečiame apsilankyti. Būtina registruotis portale: http://www.mokslofestivalis.eu

Dėl Covid – 19 grėsmės renginiuose vietų skaičius itin ribotas.