Lankytojų paslaugoms – turtingi LMAVB skaitmeninio archyvo klodai

LMA Vrublevskių biblioteka kaip ir kitos kultūros, laisvalaikio, pramogų įstaigos karantino laikotarpiu fizinių lankytojų neaptarnauja, tačiau mielai kviečia susipažinti su gausiais bibliotekos skaitmeniniais lobynais. Daugelis Jūsų pasižvalgę po bibliotekos siūlomus skaitmeninius išteklius nustebs atradęs ne vieną dar nežinotą, bet įdomų dalyką.

Virtualios bibliotekos parodos – tai bibliotekos darbuotojų sukurtos virtualios parodos pačiomis įvairiausiomis temomis.

Skaitmeninis archyvas – tai lobynas, kuriame rasite daug senų knygų, laikraščių, rankraščių tekstų, žemėlapių, atvirukų, ekslibrisų ir kitų skaitmenintų leidinių.

Musicalia – tai svetainė, kurioje galėsite susipažinti su mūsų bibliotekos Rankraščių skyriaus senaisiais muzikiniais rankraščiais, pamatyti jų vaizdus, pasiklausyti muzikos.

Pergamentų skaitmeninių vaizdų archyve galėsite peržiūrėti Rankraščių skyriaus saugyklose saugomų 123 pergamentinių dokumentų skaitmeninius vaizdus. Dokumentai apima ankstyviausius, 1187-1500 metus.

Autografų fondas - tai rankraštinių dokumentų kolekcija, kurioje 1626–1925 m. laikotarpio žymiausių mokslininkų, švietėjų, visuomenės veikėjų, menininkų, rašytojų laiškai lietuvių, lenkų, lotynų, rusų, prancūzų, vokiečių, italų kalbomis.

Knygų įrišų tyrimai  - tai rinkinys, kuriame pateikiami bibliotekoje saugomų XV–XVIII a. LDK teritorijoje buvusių perrašymo centrų ir spaustuvių knygų įrišai ir jų tyrimų duomenys.

Vrublevskių bibliotekos žemėlapių portalas, kuriame rasite bibliotekoje saugomų Vilniaus miesto ir jo apylinkių kartografinius vaizdus bei fotografijas, Lietuvos 1914–1945 m. topografiniai žemėlapius. Sukurtos aplikacijos leis palyginti istorinius žemėlapius bei šiuolaikinį vietovės vaizdą, peržiūrėti istorines Vilniaus fotografijas pasinaudojant interaktyviu žemėlapiu.

Virtuali spaustuvė – tai seniausiųjų spaustuvių analogas virtualioje erdvėje. Joje rasite viską, ko reikia tam, kad galėtumėte sukurti mažą, tačiau unikalų spaudinį. Taip pat susipažinsite su pirmųjų spaudos presų veikimo principais bei spaudos istorija.

Tarptautinės duomenų bazės ir elektroniniai žurnalai – tai įvairūs mokslo sričių šaltiniai.

Lietuvos mokslinių periodinių leidinių sąrašas, kuriame pateikiama informacija apie Lietuvoje leidžiamus mokslinius periodinius leidinius, jų referavimą tarptautinėse duomenų bazėse.

 

Lauksime Jūsų sugrįžtant į biblioteką skaityti spausdintų knygų ir kitų leidinių pasibaigus karantino laikotarpiui.