Vaikų kūrinių paroda ,,Karalius ir karalienė”

2020 m. kovo 5 – balandžio 10 d. LMA Vrublevskių bibliotekoje prie Bendrosios skaityklos eksponuojama Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos vaikų grupės mokytojos Loretos Zdanavičienės auklėtinių kūrinėliai „Karalius ir karalienė“. Šioje parodoje 7–11 metų vaikai pasakoja šachmatų pasaulio istoriją. Paveikslus vaikai kūrė, naudodami laikraščius, tušą, akrilo dažus ir markerius. Pagrindinė užduotis buvo surinkti didelių ir mažų langelių dėlionę ir tarsi pripildyti piešinį juodų ir baltų kubelių.

Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos įkūrimo data siejasi su svarbiausiais Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo įvykiais. 2021 metų pavasarį mokyklai sukaks jau 30 metų. Per šį laikotarpį įvyko daug meninių, socialinių projektų, išauginta šiandien žymių įvairių meno sričių kūrėjų, pedagogų ir šiaip kūrybingų kitų profesijų atstovų.

Mokyklos programos siekis – mokymo proceso atvirumas, asmenybės ugdymas menu, laisvos kūrybingos asmenybės puoselėjimas. Mokyklos programa paremta ne atskirų šiuolaikinės dailės proceso fragmentų, o margos įvairių krypčių dailės panoramos pristatymu.

Mokykloje dirba laisvi profesionalūs menininkai, nuolat kuriantys ir taip papildantys ugdymo procesą žiniomis, gebėjimais ir asmeniniais pasiekimais.

Vaikų grupės mokytoja Loreta Zdanavičienė – tapytoja, papildomo ugdymo mokytoja ekspertė. Mokykloje dirba nuo 2008 metų. Nuo 2002 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Surengusi 18 personalinių parodų Lietuvoje. Metodinių leidinių autorė („Natūralių dažų paslaptys“, 2009 m.; ,,Žaismingas ir kūrybingas žvilgsnis į mus supančius daiktus“, 2013 m.; temiškai integruoto vadovėlio „Vaivorykštė“ (II kl., 2012 m.; III kl., 2015 m.; IV kl. 2018 m.) bedraautorė).

Loretos Zdanavičienės tapyboje itin svarbi asmeniška erdvė. Susikurtas savitas pasaulis primena dienoraščius su pastabomis paraštėse. Jos tapybiniai pasakojimai dėliojami iš gamtoje rastų augalų ir jų pavidalų, patalpintų skirtingose stilizuotose plotmėse.