Konferencija „Vilnius. Tarpukario motorizacija ir kultūra“

2019 m. gruodžio 5 d. LMA Vrublevskių bibliotekoje, Žygimantų g. 1, fondas „Parama lenkams rytuose“, bendradarbiaudamas su Vilniaus „Visuomeninių iniciatyvų asociacija“, pristatys parodą „1937–1940 m. Vilnius šveicaro akimis“ ir surengs tarptautinę konferenciją „Vilnius. Tarpukario motorizacija ir kultūra“. Konferencija organizuojama bendradarbiaujant su pripažinimą pelniusiomis įstaigomis iš Lietuvos, Lenkijos ir Šveicarijos. Konferencijos pradžia 16 val. (įėjimas į šį renginį su kvietimais).

Pats parodos atidarymas vyks gruodžio 6 d. 16 val. Energetikos ir technikos muziejuje (Rinktinės g. 2). Ekspoziciją bus galima pamatyti iki gruodžio 21 dienos.

Parodos lankytojai turės galimybę pamatyti nepaprastą Vilniaus ir jo gyventojų portretą, sudarytą iš Alfredo Rytmano (Rietmann) nuotraukų, padarytų XX amžiaus trečiojo dešimtmečio pabaigoje. Eksponuojamų darbų autorius buvo šveicarų inžinierius, prieš II pasaulinį karą atsiųstas į visai nepažįstamą šalį ir miestą, kuris jį netrukus sužavėjo ir įkvėpė fotografijos kūrybai.

Nepaprastai svarbi šio renginio dalis – parodos „Dyzelino dūmuose. Šveicaras Vilniuje 1937–1940 m.“ katalogas, kurio tikslas – pristatyti šiuolaikiniams Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams nežinomo menininko ir fotografo darbus. Kataloge sudėta dalis Alfredo Rytmano nuotraukų, be to, jo užrašai bei prisiminimai apie gyvenimo Vilniuje laikus.

Paroda ir publikacija sudaro išskirtinę galimybę pamatyti miestą, jo ritmą bei gyventojus Antrosios Lenkijos Respublikos pabaigoje ir II pasaulinio karo pradžioje.

Projektas „Vilnius šveicaro akimis“ finansuotas Lenkijos Respublikos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos programos „NEPRIKLAUSOMA 2017–2022“ ir Adomo Mickevičiaus instituto programos „Kultūros platforma“ lėšomis.

Projektas iš dalies finansuojamas pagal 2019 m. Lenkijos Respublikos Senato globos programą „Polonijai ir lenkams užsienyje“.

         

 

Parodos ir konferencijos rengėjų informacija