Paroda „Ilgesniam laikui svetur išvažiuojant, ir Lietuva darosi vis brangesnė“: iš Almanto Kulbio knygų kolekcijos

2019 m. gruodžio 4 d. 15 val. Gamtos tyrimų centro Konferencijų salėje (Akademijos g. 2, I aukštas, 101 kab.) vyks susitikimas su kolekcininku Almantu Kulbiu. Renginio metu bus pristatyta paroda „Ilgesniam laikui svetur išvažiuojant, ir Lietuva darosi vis brangesnė“: iš Almanto Kulbio knygų kolekcijos.

Almantas Kulbis – kelių dešimčių knygų autorius, gamtininkas, kolekcininkas, surinkęs daugiau kaip 5000 tomų įvairių laikotarpių leidinių nuo XVIII amžiaus. Kolekcijos pradžia – maždaug 1986 metai. Ilgą laiką kaupė tik biologijos ir zoologijos leidinius lietuvių, lenkų, vokiečių kalbomis. Tačiau lietuviškos gamtos literatūros sąrašas yra baigtinis. Taip kolekcijoje atsirado geografijos vadovėlių, kelionių, Lietuvos vietovių aprašymų rinkiniai.

Parodoje eksponuojami leidiniai, kuriuose aprašytos daugiausia 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos laikotarpio kelionės po Lietuvą ir pasaulį.

Renginio metu Almantas Kulbis papasakos apie vertingiausius parodos eksponatus, knygų istorijas, autorių likimus bei ypatingus leidinius su profesorių P. B. Šivickio, S. Kolupailos, keliautojo A. Poškos ir kitų autografais.

Renginio iniciatorės – dr. Regina Morkūnaitė, Birutė Poškienė. Parodą rengė Sigita Dagienė, Audrė Trumpienė.

Paroda bus eksponuojama Gamtos tyrimų centro Konferencijų salėje nuo 2019 m. gruodžio 2 d. iki 2020 m. vasario 14 d.