Bibliotekos darbuotojų vizitas į Tartu

Bibliotekos darbuotojų vizitas į Tartu

2019 m. liepos 9–10 d. grupė LMA Vrublevskių bibliotekos darbuotojų buvo išvykę į Tartu, kur aplankė Estijos nacionalinį muziejų, Tartu universiteto biblioteką ir muziejų. LMA Vrublevskių bibliotekos rekonstrukcija nūnai pasiekė tokį etapą, kai reikia numatyti, su kokia įranga ateityje čia dirbs ir bibliotekininkai, ir skaitytojai. Be to, Bibliopolio – būsimo Lietuvos raštijos muziejaus – kūrėjams buvo labai svarbu įvertinti, kaip estų specialistai realizavo konceptualius sumanymus, kurdami Estijos nacionalinį ir Tartu universiteto muziejus. Šie lūkesčiai buvo patenkinti su kaupu.

Prieš trejus metus atidarytas Estijos nacionalinis muziejus yra moderniausia tokio pobūdžio atminties institucija Baltijos valstybėse. Jame eksponuojami estų ir kitų finougrų tautų kultūros, etnografijos ir liaudies meno artefaktai, taip pat Estijos valstybės raidą atspindinti medžiaga. Nors muziejaus pastatas – didžiulis (34 tūkst. m2), ekspozicinės erdvės suformuotos ir išdėstytos taip, kad lankytojams būtų jauku, patogu ir lengva rasti ir rinkti norimą informaciją, sekti įdomius pasakojimus ir grožėtis puikiais eksponatais bei išradingais interjerais.

Tartu universitetas turi savą muziejų, įkurdintą buvusios Tartu katedros pastate. Muziejaus ekspozinės erdvės išdėstytos per kelis aukštus. Jose eksponuojami vertingiausi universiteto istoriją, iškiliausių mokslininkų ir pedagogų gyvenimą ir darbus, mokslo tyrimų raidą atspindintys artefaktai, rengiamos įvairios parodos. Viename pastato aukšte įkurdintas lobynas, supažindinantis su vertingiausiomis šiame muziejuje saugomomis kultūros vertybėmis.

Tartu universitetui priklauso ir seniausia Estijos mokslinė biblioteka, šiandien turinti veik 4 mln. dokumentų fondą. Ji buvo įkurta 1802 m., o 2018 m. po rekonstrukcijos skaitytojus vėl priėmė atnaujintose patalpose. LMA Vrublevskių bibliotekos darbuotojus maloniai priėmė, su biblioteka po rekonstrukcijos supažindino e. p. direktorė Liisi Lembinen ir informacinės sistemos vyriausioji administratorė Anneli Sepp. Už tai joms tariame nuoširdų ačiū!

 

Direkcijos informacija

Rimos Cicėnienės ir Anneli Sepp nuotraukos