Tarptautiniai pigmentų identifikavimo kursai „Identification of Pigments“ Londone

2019 m. birželio 10–13 dienomis Birkbecko koledže Londone vyko tarptautiniai pigmentų identifikavimo kursai „Identification of Pigments“, kuriuose dalyvavo ir LMA Vrublevskių bibliotekos Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriaus restauratorė Aušra Čiuladienė.

Kursų organizatorius – tarptautiniai akademiniai projektai (IAP), kurie įkurti 1989 m. Londone kaip tarptautinė švietimo labdaros organizacija, kurios tikslas – skatinti mokymą ir mokslinius tyrimus, susijusius su paveldo išsaugojimu, antropologija ir kitomis artimomis sritimis. Jų veikla apima trumpų profesinio tobulėjimo kursų, nuotolinio mokymosi ir konsultavimo organizavimą.

Intensyviuose keturių dienų mokymuose dalyvavo 9 žmonių grupė. Kursų dalyvės buvo iš Danijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Slovėnijos, Andoros ir net Australijos.

IAP bendradarbiaudamas su užsienio institucijomis ir kolegomis kviečia tarptautinius ekspertus bei mokytojus. Šių metų mokymus vedė dr. Treisi Čeplin (Tracey Chaplin), nepriklausoma konservavimo srities mokslininkė, besispecializuojanti tirti ir nustatyti meninių objektų medžiagas.

Mokymų metu vyko teorinės paskaitos, diskusijos ir praktiniai užsiėmimai. Pristatytas poliarizuotos šviesos mikroskopo metodas pigmentams identifikuoti, supažindinta su pigmentų fizinėmis ir cheminėmis savybėmis, istorinių ir šiuolaikinių pigmentų tyrimais, išmokta, kaip teisingai paimti ir paruošti mėginius analizei.

Sukaupta patirtis suteiks galimybių išsamesniems LMA Vrublevskių bibliotekos dokumentų tyrimams.

LMA Vrublevskių bibliotekos atstovės dalyvavimą kursuose rėmė Lietuvos kultūros taryba.


Informaciją parengė Aušra Čiuladienė