Tarpdisciplininis simpoziumas Liublianoje

2019 m. gegužės 5–8 d. Liublianoje (Slovėnija) vyko tarptautinis simpoziumas Meno kūriniai ant popieriaus ir pergamento (Art on paper and parchment), kuriame su stendiniu pranešimu  Darbų ant kalkės iš Lietuvos dailininkų kolekcijos analizė (Analysis of works on tracing paper from a collection of drawings by Lithuanian artists) dalyvavo LMA Vrublevskių bibliotekos Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriaus vedėja Birutė Giedraitienė ir buvusi šio skyriaus restauratorė Medeina Steponavičiūtė.

Simpoziumą, skirtą Europos paveldo metams ir Slovėnijos universiteto Liublianoje įkūrimo šimtmečiui, surengė Universiteto Menų fakultetas ir Slovėnijos respublikos archyvai. Per tris simpoziumo dienas buvo perskaityti 23 pranešimai įvairiais etikos, estetikos, tyrimų bei praktinio istorinio ir kultūrinio paveldo ant popieriaus ir pergamento konservavimo ir restauravimo klausimais. Stendinių pranešimų sesijoje buvo pristatyti 9 pranešimai.

Simpoziumo programos metu dalyviai aplankė turtingas ir įdomias kolekcijas turinčius Slovėnijos nacionalinį muziejų, Nacionalinę bei Šiuolaikinio meno galerijas taip pat Miesto muziejų. Aplankyta Nacionalinė ir Universiteto biblioteka, pastatyta pagal ne vien Slovėnijoje garsaus architekto Jožės Plečniko projektą. Bibliotekos Rankraščių ir Senųjų spaudinių skyriuje simpoziumo dalyviams buvo pristatyti šios Bibliotekos restauratorių darbai. Aplankytas architekto Jožės Plečniko namas-muziejus.

Simpoziume dalyvavo Europos šalių – Austrijos, Čekijos, Danijos, Graikijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Kroatijos, Lietuvos, Nyderlandų, Slovėnijos, Vokietijos specialistai bei pranešėjai iš Jungtinių Amerikos Valstijų bei Rusijos. 

LMA Vrublevskių bibliotekos atstovių dalyvavimą simpoziume Liublianoje parėmė Lietuvos kultūros taryba.

Informaciją parengė Birutė Giedraitienė