Konservuotų ir restauruotų dokumentų peržiūra

2019 m. sausio 22 d. LMA Vrublevskių bibliotekos Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriuje vyko 2018 metais konservuotų ir restauruotų dokumentų peržiūra bei buvo aptartos skyriaus veiklos problemos. Peržiūroje dalyvavo Bibliotekos direktorius dr. Sigitas Narbutas, mokslinė sekretorė Leokadija Kairelienė, Retų spaudinių skyriaus vedėja dr. Daiva Narbutienė ir šio skyriaus Senosios periodikos sektoriaus vadovė Aida Grybienė, Rankraščių skyriaus vedėja Erika Kuliešienė bei savo darbus pristatę Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriaus darbuotojai.

Peržiūrai buvo pateikti 2018 metais konservuoti bei restauruoti pergamentai, rankraščiai, spausdintos ir rankraštinės knygos, afišos, plakatai, grafikos darbai, laikraščių komplektai ir kiti dokumentai. 2018 metais iš viso konservuoti ir restauruoti 76 įvairios apimties vertingi paveldo dokumentai iš Bibliotekos fondų.

Iš jų šie reikšmingi paveldo dokumentai:

  • pergamentas Ldk Vladislovo IV Vazos raštas, kuriuo Kėdainių savininko Jonušo Radvilos prašymu transumuojama ir tvirtinama 1590 04 15 Zigmanto III Vazos privilegija. Vilnius, 1648 04 28 (restauravo Edita Keršulytė);
  • pergamentas Ldk Stanislovo Augusto Poniatovskio privilegija, kuria Rodūnei suteikiamas laisvojo miesto statusas. Varšuva, 1792 06 23 (restauravo Birutė Giedraitienė);
  • rankraščiai XVIII a. Sapiegų korespondencija (restauravo L. Burneikienė, E. Keršulytė ir R. Maigienė);
  • knyga Surius, Laurentius. Commentarius brevis rerum in orbe gestarum, ab anno salutis 1500. usque in annum 1574. ex optimis quibusque scriptoribus congestus. – Coloniae [Köln] : apud Gervinum Calenium et haeredes Ioannis Quentelii, 1586 (restauravo L. Burneikienė).

2019 m. sausio 23 d. susipažinti su ekspozicija buvo pakviesti restauratorių darbu besidomintys kolegos iš Bibliotekos skyrių, o sausio 24 d. taip pat apsilankė smalsuolių jaunųjų žurnalistų būrelis iš Lentvario pradinės mokyklos.

Parengė Birutė Giedraitienė
Nuotraukos Vikos Petrikaitės