Skaitmenintojų patirtis tarptautinėje konferencijoje

2018 m. spalio 17–19 d. Latvijoje, Rygoje vyko pirmoji Baltijos šalių ESRI (Environmental Systems Research Institute = Geografijos informacinių sistemų tyrimo institutas) vartotojų konferencija, skirta plačiajai GIS (Geografinės informacinės sistemos) bendruomenei Baltijos regione ir Baltijos šalių nepriklausomybės 100-mečiams paminėti. Konferencijoje dalyvavo ir pranešimą skaitė Egidijus Gotalskis, LMA Vrublevskių bibliotekos Skaitmeninimo skyriaus vedėjas.

Konferencijoje sulaukta daugiau nei 550 dalyvių iš 10 valstybių ir daugiau nei 200 skirtingų organizacijų. Plenarinę sesiją įžangine kalba pradėjo oficialaus pasaulinio GIS lyderio ESRI atstovė Baltijos šalims kompanija Hnit-Baltic kartu su AlphaGIS ir Envirotech kompanijų vadovais. Daugiausia dėmesio konferencijoje sulaukė kompanijos ESRI įkūrėjo ir prezidento Jack’o Dangermond’o pranešimas, kuriame jis nusakė „Science of Where“ viziją; ArcGIS technologijos naujienas pristatė AlphaGIS, Envirotech, Hnit-Baltic ir ESRI kompanijų specialistai. Po pietų ArcGIS naudojimo sėkmės istorijomis dalijosi Lietuvos, Latvijos ir Estijos organizacijų atstovai.

Antrąją konferencijos dieną ArcGIS naudojimo pavyzdžiais savo organizacijose dalijosi įvairių valstybinių ir privačių institucijų specialistai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Islandijos ir Ispanijos, lygiagrečiai vyko techninė sesija. LMA Vrublevskių bibliotekos Skaitmeninimo skyriaus vedėjas Egidijus Gotalskis vartotojų sekcijoje skaitė pranešimą apie tai, kaip ArcGIS technologijas galima panaudoti istoriniams suskaitmenintiems žemėlapiams. Konferencijos naujiena – pirmą kartą rengta edukacinė sesija, į kurią rinkosi vidurinių ir aukštųjų mokyklų vadovai, mokytojai ir dėstytojai iš Baltijos šalių. Joje ESRI specialisto Michal’o Gould’o buvo pristatytos GIS galimybės mokymuisi mokyklose ir universitetuose, aptarta „Esri Digital Skills Pledge“ iniciatyva Europoje, ESRI patirtys JAV ir Kanadoje. Patirtimi taip pat dalijosi Talino ir Latvijos gyvosios gamtos mokslų ir technologijų universitetai.

Informaciją rengė Egidijus Gotalskis, Skaitmeninimo skyriaus vedėjas
Konferencijos rengėjų nuotraukos