Biblioteka dalyvauja festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ renginiuose

2018 m. rugsėjį LMA Vrublevskių biblioteka dalyvauja mokslo populiarinimo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ renginiuose. Maloniai kviečiame apsilankyti. 

Ekskursija po Biblioteką
Rugsėjo 13 d. 10.00 val. 
Rugsėjo 18 d. 10.00 val. 

Kviečiame pasivaikščioti po Bibliotekos pastatą, kuris XIX a. pabaigoje priklausė grafų Tiškevičių giminei. Susipažinsite su Bibliotekos istorija, apžiūrėsite skaityklas, pamatysite senus retus dokumentus: knygas ir rankraščius.  
Ekskursiją veda kultūrinės veiklos specialistė Lina Anušauskienė.

Ekskursija po parodą, skirtą Bonos Sforcos ir Žygimanto Senojo vedybų 500 metų jubiliejui
Rugsėjo 13 d. 11.00 val. 
Rugsėjo 18 d. 11.00 val. 

Yra įprasta rengti parodas reikšmingiems įvykiams pažymėti. Labai dažnai tai būna karų, kautynių ar žymių žmonių jubiliejai. Šeimos kūrimas tarsi lieka nuošalyje. Jubiliejinės Bonos Sforcos ir Žygimanto Senojo vedybų metinės paakino pažvelgti į kitokio pobūdžio dokumentus, paieškoti, ką XVI–XVII a. žmonės manė apie vedybas, kaip jos buvo organizuojamos, kokie teisės dokumentai reglamentavo dviejų žmonių sąjungą. Parodoje eksponuojami LMA Vrublevskių bibliotekos Retų spaudinių ir Rankraščių skyrių dokumentai: metraščiai, laiškai, vestuvių proga išleisti sveikinimai ir kiti panašūs dokumentai.
Ekskursiją veda viena iš parodos rengėjų, Retų spaudinių skyriaus darbuotoja Violeta Radvilienė.

Ekskursija į Dokumentų restauravimo ir konservavimo skyrių
Rugsėjo 18 d. 13.00 val. ir 15.00 val.

Restauratorės supažindins su moksliniais tyrimais, kurie atliekami dokumentų restauravimo metu, parodys naudojamą įrangą ir pan. Tikslinė grupė – vyresnių klasių moksleiviai ir kiti lankytojai, besidomintys paveldo dokumentų tyrimais juos restauruojant.
Ekskursiją veda Dokumentų restauravimo ir konservavimo skyriaus vedėja Birutė Giedraitienė ir restauratorė Medeina Steponavičiūtė.

Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė ir dinastinės santuokos vėlyvųjų Viduramžių Europoje
Vilniaus universiteto profesoriaus Rimvydo Petrausko paskaita.
Rugsėjo 19 d. 17.00 val.

Brandžiaisiais ir vėlyvaisiais Viduramžiais Europoje suklestėjo tarptautinių dinastinių santuokų reiškinys. Tarpdinastiniai ryšiai lėmė įvairių, kartais viena nuo kitos smarkiai nutolusių šalių politinių bei kultūrinių santykių atsiradimą ir stiprėjimą. Lygia greta šiomis santuokomis buvo projektuojama dinastinė ekspansija. Jau pagoniškos Lietuvos valdovai tapo šio diplomatinio žaidimo veikėjais, o didžiausias pasiekimas, be abejo, buvo Lenkijos Karūna. Paskaitoje aptariami Lietuvos valdančios giminės dinastinės politikos tikslai ir tendencijos XIV–XVI a. pirmoje pusėje. 

Informaciją parengė Ligita Mikulėnienė
Komunikacijos skyrius

Vikos Petrikaitės ir Valentinos Kulikauskienės nuotraukos>>>

Profesoriaus Rimvydo Petrausko paskaitos vaizdo įrašą parengė Ligita Mikulėnienė