Birželis su Lietuvos bibliotekininkų draugija

Birželio 8 d. Lietuvos bibliotekininkų draugija (toliau – LBD) pakvietė skyrių pirmininkus ar jų atstovus iš visos Lietuvos į Kauno miesto Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrių. Čia vyko Draugijos strateginė sesija, kurios tikslas – daugiau sužinoti apie LBD skyriuose ir bibliotekose vykdomas veiklas bei aptarti bendrus Draugijos reikalus, bibliotekų situaciją. Į sesiją buvo pakviesta Kauno Žemųjų Šančių bendruomenės pirmininkė Vita Gelūnienė. Pranešėja pasakojo, kaip buvo suburta Žemųjų Šančių bendruomenė, kokie organizuojami renginiai ir edukacijos, kaip bendruomenės nariai yra pritraukiami bendrai veiklai. Taip pat susitikimo metu buvo diskutuojama apie bibliotekų darbo laiką savaitgaliais, komunikavimą su skaitytojais, senjorų įtraukimą, renginių organizavimą. LBD skyriui LMA Vrublevskių bibliotekoje atstovavo Retų spaudinių skyriaus bibliografė Enrika Blikertaitė.

Birželio 20 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko LBD Nacionalinės bibliotekos skyriaus inicijuotas susitikimas-diskusija, skirta Tarptautinės bibliotekų asociacijų ir institucijų federacijos (International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA) vykdomo projekto „Globali vizija“ („Global Vision“) ataskaitai aptarti. IFLA vykdomas projektas „Globali vizija“ į bibliotekų ateities vizijos kūrimą įtraukė tūkstančius bibliotekų srities atstovų iš viso pasaulio. Siekdama suvienyti bibliotekų srities specialistus bendriems ateitis iššūkiams spręsti IFLA organizuoja susitikimus, praktinius mokymus, nuotolines diskusijas, kurioms vadovauja įvairių tautybių bibliotekininkai.

Susitikime-diskusijoje LBD pirmininkė Jolita Steponaitienė pasidalijo informacija apie IFLA vykdomą kampanijos „Globali vizija“ susitikimą, skirtą Europos regionui. Diskusijos dalyviai, Vilniaus regiono LBD nariai, svarstė ir komentavo „Globalios vizijos“ ataskaitoje išvardytus svarbiausius dalykus ir galimybes, dalijosi patirtimi, ieškojo galimų problemų sprendimo būdų. Diskusijoje išsakytos mintys bus apibendrintos ir perduotos IFLA projekto „Globali vizija“ komandai. Susitikime-diskusijoje dalyvavo LBD skyriaus LMA Vrublevskių bibliotekoje pirmininkė Rūta Smažinienė.

Daugiau apie projektą „Globali vizija“ >>>

 

Parengė Rūta Smažinienė