Rubrikoje 10 klausimų apie knygas – Edvardo Žičkaus mintys

Laidų vedėjas, prodiuseris Edvardas Žičkus: Niekada neįsivaizdavau savo laisvalaikio ar atostogų be knygos rankose, vakaro be kelių puslapių skaitinių prieš miegą.

1. Kokią knygą pavadintumėt vertinga, kur slypi knygos vertė?
Biografinėse ir autobiografinėse knygose slypi didžiulė vertė ir daugybė atsakymų. Namuose turiu sukaupęs nedidelę biblioteką įvairiausių epochų, didžiųjų asmenybių istorijas pasakojančių knygų. Kai kurios – originalo kalba, senos, kitos į mano namus atkeliavusios per įvairiausias šventes, nes visi mano draugai puikiai žino, kad jokia dovana manęs taip nedžiugina, kaip dar neskaityta knyga.

2. Kokią knygą rekomenduotumėt perskaityti bibliotekos darbuotojams?
O. Šteigerio „Gerbiamo žmogaus portretas“.

3. Ar teko kada knyga pasinaudoti ne pagal jos tiesioginę paskirtį?
Su broliu augome klausydami močiutės skaitomų pasakų iš knygos „Tūkstantis ir viena naktis“. Prisipažinsiu, kad kadaise ja pasinaudojau keliais centimetrais „ūgtelėti“, kad pasiekčiau kažką skanaus nuo močiutės komodos.

4. Ar skaitmeninės knygos – konkurentės spausdintoms?
Neišmokau skaityti elektroninių knygų, nepamėgau jų, be to, esu tikras, kad ir taip praleidžiame per daug laiko žvilgsnius susmeigę į ekranus. Man asmeniškai niekas negali pakeisti to jausmo, kai tarp pirštų jauti knygos puslapius, užuodi senutėlaitį ar šviežiais dažais kvepiantį popierių. 

5. Ar kiekviena karta turi savitą ryšį su knyga? Jūsų kartos požiūris į knygą?
Labai liūdna matyti jaunimą, prarandantį ryšį su knyga. Mano namuose jos visada randa garbingiausią vietą. Niekada neįsivaizdavau savo laisvalaikio ar atostogų be knygos rankose, vakaro be kelių puslapių skaitinių prieš miegą. Deja, šiandieninis tempas kartais ir mane taip nuvaro nuo kojų, kad grįžus namo tiesiog norisi kristi lovon. Tačiau laisvas valandas visada skiriu smagiam skaitymui gamtoje (man tai puikiausias derinys).

6. Kokios knygos neskolintumėt net draugui?
Turiu keletą, kurių nepatikėčiau niekam, nes jos susijusios su man svarbiais gyvenimo momentais ar žmonėmis. Deja, pastaruoju metu knygų skolinti išvis nebenoriu, tapo panašu kaip ir su pinigais: reikia visiems, o grąžinti neskuba niekas :)

7. Jūsų biografija – kokio žanro knygos verta?
Draminis nuotykių bestseleris su žiupsneliu skausmo, daug netikėtų posūkių, didelėm svajonėm bei sunkiu ir ilgu keliu jų link.

8. Kokios šalies autoriai yra mėgstamiausių sąraše?
Skaitau įvairių šalių autorių, gal man labiau imponuoja pačios rašančios asmenybės, o ne jų tautybė.

9. Jeigu pats rašytumėt, apie ką būtų knyga?
Esu rašęs vieno žmogaus biografiją. Tai buvo nelengvas, metus trukęs iššūkis. Esu sulaukęs pasiūlymų rašyti kelionių knygas, kažkas iš žiūrovų vis paklausia, kada gi išleisiu savo darbo užkulisių knygą. Manau, viskam savas metas. Minčių yra visokių.

10. Kokią knygą skaitote šiuo metu?
Iš trečio karto bandau įveikti Laurent Gounelle „Dievas visada keliauja incognito“.