Tarptautinė mokslinė archeometrijos konferencija Meksikoje

LMA Vrublevskių bibliotekos restauratorė, restauravimo technologė Medeina Steponavičiūtė dalyvavo 2018 m. gegužės 20–26 d. Meksikos mieste Meridoje vykusioje tarptautinėje mokslinėje ir praktinėje archeometrijos konferencijoje „ISA 2018“, kurioje pristatė stendinį pranešimą.

Jau 42-ą kartą vykstantis renginys sukviečia įvairių sričių istorijos ir archeologijos objektų tyrėjus iš viso pasaulio susipažinti su vykdomais naujausiais kultūros paveldo tyrimų projektais, taikomomis technologijomis ir tyrimų metodikomis. Šių metų konferencija sukvietė mokslininkus iš 6 pasaulio žemynų, todėl dalyviai turėjo puikią progą pabendrauti ir pasidalyti informacija su daugeliu įvairiose srityse dirbančių kolegų. Buvo pristatyta daugiau nei 70 žodinių ir daugiau kaip 200 stendinių pranešimų.

Konferencijos dalyviai taip pat turėjo progą susipažinti su į UNESCO kultūros paveldo sąrašą įtrauktu Chichen Itza – vienu iš svarbiausių senovės majų civilizacijos šventyklų miestu, buvusiu politiniu, ekonominiu ir religiniu šios civilizacijos centru, taip pat aplankyti kitus svarbius majų civilizacijos didybę menančius akmenų miestus – Uxmal ir Kabah. Aplankytas geltonasis Izamal miestas su jame stovinčiu Pranciškonų vienuolynu, naujausias Grand Maya World muziejus bei apžiūrėta daugelis kitų istoriniame Meridos mieste įsikūrusių kultūros objektų.

Parengė LMA Vrublevskių bibliotekos restauratorė Medeina Steponavičiūtė