Piešinių ir tapybos darbų paroda „Aleksandros svajos“

2018 m. birželio 4–20 d. LMA Vrublevskių bibliotekoje veikia Aleksandros Stankevič piešinių ir tapybos darbų paroda „Aleksandros svajos“.

Aleksandra Stankevič – neįgali, savaip suvokianti pasaulį mergina. Ji neturi tėvų ir artimųjų, todėl šiuo metu gyvena Valakampių socialinių paslaugų namuose. Dienos metu lanko keramikos užimtumo grupę dienos centre „Mes esame“. Aleksandra yra kūrybinga ir meniška asmenybė ne tik keramikos srityje. Ji taip pat piešia ir tapo.

Pastebėję išskirtinai savitus jos darbus, dienos centro „Mes esame“ darbuotojai nusprendė suteikti jiems platesnes erdves, kad juos pamatytų kuo daugiau žmonių.

Aleksandros paveikslai – tai ryškiomis spalvomis užburiantys tikri meno kūriniai. Žiūrėdamas į juos, matai formas, figūras, žaismingai susiliejančias į visumą, kurią kiekvienas žiūrovas gali interpretuoti savaip.

Paveikslų pavadinimus Aleksandra sugalvojo pati. Darbų pavadinimai  atskleidžia, ką ji norėjo pasakyti, pavaizduoti savo darbuose, o jos ekspresyvūs  kompoziciniai sprendimai leidžia mums pažvelgti į Aleksandros paveikslus jos pačios akimis.

Piešdama bei tapydama Aleksandra savo vidinį pasaulį, emocijas išreiškia spalvų bei formų pavidalu. Taigi, jos vidinės būsenos yra tarsi įamžintos kiekviename jos darbe.

Piešimas ir tapymas Aleksandrai sukelia teigiamas emocijas, žadina vaizduotę, skatina pasitikėjimą savimi.

Jos paveikslai daugelį mūsų verčia pažvelgti į pasaulį naujai – matyti jį visiškai ne atgrasų ar piktą, kaip dažnai mums atrodo, o atvirkščiai – šviečiantį ryškiausiomis spalvomis, paprastą, linksmą bei kupiną galimybių.

2011 m. Nacionalinėje dailės galerijoje pristatyta Aleksandros rankinių paroda „Retro pagal Alę“.
2014 m. UNESCO galerijoje, dienos centro „Mes esame“ surengtoje lankytojų darbų parodoje, Aleksandros keramikos darbeliai užėmė didžiąją ekspozicijos dalį.
2017 m. VDA studentų socialinio meno projekto kūrybinių dirbtuvių proceso dalyvė (tapymas ant marškinėlių).
2018 m. Piešinių ir tapybos paroda „Aleksandros svajos“ VDA naujuosiuose rūmuose, tekstilės katedros ekspozicijų erdvėje „Texkor“.

Parodos rengėjai: VŠĮ dienos centras „Mes esame“
Parodos kuratoriai Laura Žilinskienė, Algimantas Patamsis