„Aukščiau už pasaulio viršukalnes“ – susitikimas su keliautoju alpinistu, fotomenininku Vladu Vitkausku

2018 m. kovo 8 d. 17 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje vyko susitikimas su keliautoju alpinistu, fotomenininku Vladu Vitkausku. 

Bibliotekoje eksponuojamos parodos „Lietuvos vėliava – aukščiausiose visų žemynų viršūnėse!“ fone autorius pasidalino mintimis apie unikalų žygį su Lietuvos vėliava – vienintele pasaulyje – į aukščiausias visų žemynų viršukalnes: Nepaprastai gražiai atrodė Lietuvos trispalvė, ledinių srautų išskleista juodame dangaus gelmės fone aukščiau Himalajų. Tiesiog kūnu jaučiau, kaip ji siejo mane su Tėvyne, su žmonėmis, kurie man padėjo, rūpinosi namuose ir laukė sugrįžtant. Šio žygio metu, kaip pastebi keliautojas, svarbiausi dalykai tikslui pasiekti ir gyvam sugrįžti buvo ne alpinizmas, o pasirinkimų prasmė, Tikėjimas ir kasdienės, dažnai nežmoniškos, pastangos.

Unikalių fotografijų autorius papasakojo apie tai, kaip aukštikalnių pamokos ir supratimas, įgyti aukščiau už „mirties ribą“, gali pagražinti mūsų ir greta esančiųjų kasdienybę žmonėms svarbiausiose, gražiausiose, deja, neretai ir žiauriausiose gyvenimo viršukalnėse. Vakaro metu apžvelgtos ne tik intriguojančios fotografijos, bet ir filmuota medžiaga, taip pat – žygio relikvijos.

Informaciją parengė LMA Vrublevskių bibliotekos Komunikacijos skyrius, tel. 8 687 88685

Valentinos Kulikauskienės nuotraukos>>>