Kodėl svarbus publikacijų sąrašas ir kaip būti matomiems?

Socialinės medijos: visada matomi ir pasiekiami
Socialiniai tinklai padeda tyrėjams, publikacijų autoriams būti matomiems, sekti kitų mokslinę veiklą, surasti bendraminčių, bendraautorių, būti tarptautinės mokslinės bendruomenės nariais, dalintis idėjomis, klausti ar gauti patarimų, gauti pranešimus apie dominančias publikacijas arba pačias publikacijas, įvykius, darbus.

Autorių identifikavimo įrankiai ir socialiniai tinklai

Academia.edu
Tinklas vienija per 9 mln. registruotų vartotojų. Skirtas mokslininkams ir tyrėjams talpinti savo ir gauti dominančias kitų autorių publikacijas, bendrauti, pažinti ir sekti savo srities kolegų tyrimus.

Google Scholar

Mendeley
Tai ir socialinis tinklas, ir bibliografinių nuorodų tvarkymo programa. Mokslininkai gali sukurti savo profilius, bendrauti pagal tyrimų sritis, dėti publikacijų sąrašus.

ResearchGate
Turi apie 4 mln. registruotų vartotojų. Socialinis tinklas mokslininkams ir tyrėjams, skirtas savo publikacijų, nepublikuotos tyrimų medžiagos, sėkmingų ar nepavykusių eksperimentų rezultatų pateikimui, bendravimui, bendraautorių suradimui, dominančių publikacijų gavimui.

ORCID
Projekto ORCID tikslas – sukurti mokslininkų unikalių identifikatorių registrą ir susieti publikacijas bei mokslinę veiklą su šiais identifikatoriais. Tai padėtų identifikuoti autorius su panašiomis pavardėmis, inicialais, keičiantis autorių darbovietėms, kintant institucijų pavadinimams ir panašiai. ORCID turi sąsajas su Researcher ID ir Scopus Author ID.

Scopus Author ID

Naujienų prenumerata Alerts ir RSS
Paslauga Alert padės iš leidėjų ir duomenų bazių gauti naujausią Jus dominančios srities informaciją. Naujienos pranešamos iškart po atnaujinimo elektroniniais laiškais ar RSS santraukomis. Nustatymai ir prenumeravimo būdai skiriasi, atsižvelgiant į leidyklą ar duomenų bazę. Paprastai būtina užsiregistruoti ar susikurti duomenų bazės vartotojo vardą ir nustatyti, kokias naujienas norima gauti.