F95 Elisonas Jurgis

F95. 674 vienetai, 1889-1991 m. rankraščiai, dokumentai, spaudiniai. Lietuvių, rusų, lenkų, prancūzų, vokiečių, anglų k. Aprašas – analizinis su apžvalga ir pagalbinėmis rodyklėmis.

Fondo sudarytojas: J. Elisonas (1889–1946), kraštotyrininkas, zoologas, Kauno Valstybinio universiteto docentas (dab. Kauno Vytauto Didžiojo universitetas)

Gauta 1946–1948 m. iš Lietuvos TSR Knygų rūmų Vilniuje (veikė nuo 1946 m. iki 2015 m. Vilniaus Šv. Jurgio bažnyčioje). 

Lietuvos faunos žodynas ir bibliografija: žuvys, amfibijos, reptilijos, žvėrys, paukščiai, vabzdžiai. – J. Elisono mokslo ir tiriamųjų darbų rankraščiai: „Mūsų šalies žuvys“; „Trumpas darvinizmo kursas“; Zoologijos žodynas ir medžiaga jam parašyti; lietuvių tautosaka iš gyvulių gyvenimo, surinkta iš liaudies lūpų ir spausdintų šaltinių (poezija bei proza) ir suskirstyta vietovėmis pagal kilmę. – J. Elisono skaitytų paskaitų zoologijos mokslo temomis tekstai. – Paskelbtų ir nepaskelbtų straipsnių gamtos mokslo temomis tekstai. – Medžiaga gamtos mokslo istorijai. – Turtingas rankraščių ir iškarpų zoologijos temomis rinkinys, suskirstytas šiomis grupėmis: naminiai gyvuliai, laukiniai žvėrys, pietų fauna ir vandenų gyviai, reptilijos, vabzdžiai, augalų kenkėjai, bitininkystė, paukščiai, parazitai, medžioklė, grybai, žvejyba. – Žvejybos žodynas. – J. Elisono personalijos ir gausus susirašinėjimas gamtos mokslo klausimais su vietiniais ir užsienio mokslininkais.