Šventinis sveikinimas

Miela ir brangi LMA Vrublevskių bibliotekos bendruomene! Naujųjų išvakarėse smalsu atsigręžti į prabėgusius metus ir pažiūrėti, kas laukia netolimoje ateityje. Smagu kartu pasidžiaugti gražiais darbais ir garbingais apdovanojimais, toli pagarsinusiais Bibliotekos vardą. 2017 m. gegužės 17 d. LMA Vrublevskių bibliotekos projektas „Užmirštasis Vilnius“ (projekto vadovas Egidijus Gotalskis) tapo vienu iš aštuonių konkurso „Naujasis knygnešys 2017“ nugalėtojų. Įveikęs nacionalinę atranką, „Užmirštasis Vilnius“ atstovavo Lietuvai Jungtinių Tautų globojamame konkurse „World Summit Awards 2017“. Na, o gruodžio 12 d. Kultūros ministerija paskelbė Martyno Mažvydo premijos laureatą. 2017 metų premija skirta literatūros istorikui, vertėjui, bibliografui, LMA Vrublevskių bibliotekos direktoriui dr. Sigitui Narbutui. Negana to, Bibliotekos darbuotojai šiemet parengė ir išleido knygų ir kitokių leidinių daugiau nei bet kada anksčiau per paskutiniuosius 10 metų. Visa tai padaryta kantriai ir išmintingai atliekant kasdienius darbus, pelniusius mūsų skaitytojų pagarbą ir dėkingumą.

Knygų saugyklų rekonstrukcija per praeinančius metus įsibėgėjo ir iš griovimo fazės perėjo į atstatymo laikotarpį. Statybos darbų atlikta netgi daugiau, nei planuota pereitų metų pabaigoje. Už visa tai tariame nuoširdų padėkos žodį savo steigėjai – Lietuvos mokslų akademijai, užsakovui – VĮ „Lietuvos paminklai“ ir rangovui – AB „Panevėžio statybos trestas“. Tinkamas sąlygas mūsų dokumentams laikinosiose saugyklos visus metus užtikrino UAB „Transekspedicija Invest“. Už tai jai irgi tariame širdingą ačiū!

Ateinantys metai bus pažymėti ryškia Valstybės atkūrimo 100 jubiliejaus šviesa. Biblioteka yra viena iš reikšmingiausių atminties institucijų, saugančių tą brangų įvykį liudijančių dokumentų. Džiaukimės galėdami ir kartu su kitais, ir patys vieni prasmingai paminėti ir naudingai priminti Valstybės atkūrimo istoriją, tai atlikusius žmones ir reikšmingiausius įvykius.

Mūsų Biblioteka yra ir bus viena iš svarbiausių Lietuvai atminties institucijų. Net ir vykstant rekonstrukcijai mes galime dirbti kur kas našiau, įdomiau, naudingiau ir įvairiau, nei tai darėme anksčiau ar darome dabar. Tegul šviesios tokios ateities viltys lydi visą mūsų bendruomenę – visus darbuotojus, skaitytojus ir Bibliotekos bičiulius! Kantrybės ir atkaklumo, sveikatos ir tvirtybės, įkvėpimo, kūrybiškumo ir džiaugsmo regint, kaip įsikūnija gražiausi mūsų su Jumis sumanymai!

 

LMA Vrublevskių bibliotekos direkcija