Ar egzistuoja slaptoji tarnyba? Džeimso Bondo mitas šiuolaikinėje politikoje

2017 m. gruodžio 6 d. 17 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje vyko istoriko dr. Bernardo Gailiaus vieša paskaita „Ar egzistuoja slaptoji tarnyba? Džeimso Bondo mitas šiuolaikinėje politikoje“. Joje lektorius pristatė slaptojo agento Džeimso Bondo mitą, ypatingą dėmesį skirdamas specialiųjų tarnybų vaidmeniui šiandienos Vakarų Europos demokratinėje politikoje.

Nors Džeimsas Bondas filmuose vaizduojamas kaip savimi pasitikintis, ypatingų gebėjimų turintis bei prabangos nevengiantis asmuo, tačiau istorikas bei apžvalgininkas B. Gailius naujausiuose savo tyrimuose atskleidė, jog tai tėra vienas iš sukurtų stereotipų. Paskaitos metu lektorius ieškojo sąsajų tarp Džeimso Bondo mito ir šiuolaikinės politikos realijų, nagrinėjo slaptųjų tarnybų veiklą, pasaulio gelbėjimo, gėrio bei blogio temas. Analizuojant Džeimso Bondo mitą, siekiama suprasti ir atskleisti šiuolaikinių vakariečių padėtį juos supančio pasaulio atžvilgiu.

Savo knygos „Džeimsas Bondas. Mitas ir politika“ įžangoje dr. Bernardas Gailius meta iššūkį: „Sutramdykime savo intelektinę puikybę ir leiskime Bondui mus pamokyti. Juk jis yra žmogus, kuris gyvena pilnakraujį gyvenimą, o mes – tik bibliotekų dulkėse paskendusios knygų žiurkės“.

Paskaitos metu buvo galima įsigyti šią knygą. 

Informaciją rengė LMA Vrublevskių bibliotekos Komunikacijos skyrius

Nuotraukos Valentinos Kulikauskienės >>>

Vaizdo įrašą parengė Ligita Mikulėnienė